Kuvendi dështon ta miratojë ligjin për veteranët e UÇK-së

Kuvendi i Kosovës  ka dështuar ta miratojë në lexim të parë ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për veteranët e UÇK-së.
Për këtë ligj pati debate të ashpra në Kuvend dhe vërejtje të shumta duke e cilësuar si diskriminues.

Partitë opozitare nuk kanë qenë fare në sall në kohën e votimit. Pas tri përpjekjeve për ta votuar këtë projektligj, kryesuesi i seancës, Sabri Hamiti ka ndërprerë atë, duke ju drejtuar deputetëve “më ju më s’kam çfarë diskutojë”. Deri të numërimi i votave, rezultati ishte 58 pro dhe katër abstenime, mirpoë nuk ishte e qartë sa deputetë ishin në sallë. /Lajmi.net/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme