Lëvizja BESA i kundërpërgjigjet Gruevskit: Ti e ke vendin në burg

Nuk është hera e parë që Nikolla Gruevski është shprehur kategorik kundër Ridefinimit të rendit kushtetues të Maqedonisë. Tash së fundmi, në Ohër Nikolla Gruevski ka deklaruar se partia të cilën e drejton ai nuk do të lejoj realizimin e skenarëve për ridefinimin e Maqedoni. Ai tha se në këto zgjedhje populli do të tregoj se nuk lejon që përnes dhunes dhe kercenimeve te sillen vendime kundet interesave shtetetore.

Por, kësaj here Lëvizja BESA e cila platformën e saj politike e bazon në Ridefinimin shtetëror dhe ka deklaruar se ky është parakushti themelor që ajo të bëhet pjesë e Qeverisë, i është kundërpërgjigjur përmes anëtarit të kryesisë së saj, Adnan Azizi.

“Kur Levizja Besa do e beje RIDEFINIMIN e shtetit ti me banden tende do jesh ne burgun e krimeve”, ka shkruar Azizi në rrjetin e tij social./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme