Lista e gjatë e njerëzve që u larguan nga partia e Behgjet Pacollit dhe përgjigja e tij! (Video)

 “Të nderuar miq, më lejoni që para se t’ua urojë festên e vitit të ri tu bëjë me dije se më nuk jam pjesë e AKR-së

(Aleanca Kosova e Re) . I falenderojē të gjithë përkrahësit dhe votuesit që pêr dy palē zgjedhje ishin pjesa ime më e mirë e punës .
U garantojë se nuk do ti zhgënjejë asnjeherê. Largimi im nga ky subjekt politik vjen si rezultat i interferimeve të vazhdueshme të Presidentit Pacolli që është edhe rezultat i dhjetra largimeve të mëhershme të figurave kyqe”, kështu ka bërë të ditur sekretari i degës së AKR’së në Lipjan, Ardian Bytyqi.

Bytyqi po ashtu ka bërë publike edhe një listë të gjatë emrash të cilët për arsye të ndryshme nuk janë më pjesë e partisë së Behgjet Pacollit.

Disa nga personalitetet që u larguan nga Aleanca Kosova e Re

Ibrahim Makolli
Mimoza Kusari
Riza Smaka
Fadil Ismajli
Driton Tali
Shkumbin Demalijaj
Njomza Emini
Afrim Hoti
Naim Maloku
Fadil Maloku
Omer Daku
Ibrahim Gashi
Suzan Novobérdali
Rita Hajzeraj
Ramadan Qehaja
Banush Pacolli
Bernard Nikaj

Më poshtë mund ta ndiqni se se cfarë kishte deklaruar presidenti i AKR’së, Behgjet Pacolli lidhur me largimin e bashkëpunëtorëve të tij në intervistën Saktë./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme