Mjeku i Hillary Clinton thotë se ajo është mirë me shëndet dhe se nuk ka probleme shëndetësore

Hillary Clinton është “e shëndetshme dhe e aftë për të shërbyer” si presidente e Shteteve të Bashkuara, thotë mjeku i saj, shkruan BBC, transmeton parrotlla.

Sipas deklaratës së mjekut të Clinton-it, thuhet se kandidatja  demokrate për presidente”vazhdon të përmirësohet”, pasi u diagostifikua me pneuonomi.

Zbulimi erdhi pasi rivali i saj republikan, Donald Trump  kishte lëshuar të dhëna shëndetësore për të.

Ndihmësit e Clinton thonë se ajo do të kthehet në fillim të fushatës të enjten, pasi është njderë keq në publik në fundjavë, transmeton parrotlla.

Çështjet e shëndetit kanë dominuar në garën për zgjedhjet e nëntorit, pasi një  marramendje e ka detyruar zonjën Clinton  për ta  lënë një ceremoni në Nju Jork të dielën.

Mjeku i saj ka thënë se  ajo është në “gjendje të shkëlqyer mendore”.

Dr. Lisa Bardack tha zonja Clinton  “shërohet me antibiotikë dhe pushim”.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme