Ndalohet nga policia 20-vjeçari në Pejë, i gjendem armë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot në Pejë rreth orës 13:30, në fshatin Zllopek-Pejë, për deri sa ishin në një pikë kontrolli kanë ndaluar një person i cili ishte duke drejtuar motoçikletën.

Gjatë kontrollit është vërtetuar se motoçikleta nuk ishte e regjistruar dhe të njëjtit i kanë shqiptuar gjobën dhe konfiskuar motoçikletën.

Policia gjatë kontrollit tek i dyshuari në çantë krahu kanë gjetur një pistoletë e tipit ‘Voltran Mini’, një karikator, dy fishek të kalibrit 9 mm dhe një brisk ‘ Broëing’, të cilat janë konfiskuar si prova materiale.

I dyshuari: L.U. i lindur 2000 m/k/sh, është arrestuar dhe pas intervistimit me urdhër të prokurorit të shtetit lirohet ne procedurë te rregullt.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme