Njëri nga të akuzuarit e Prokurorisë Speciale ka ikur drejt Rusisë

Njëri nga të akuzuarit nga Prokuroria Speciale, Sead Koçan ka ikur në drejtim të Rusisë.

Sipas mediave, MPB është në gjurmë të biznesmenit dhe pronarit të TV Nova, dhe se jozyrtarisht siç thuhet ai ka mundur të ikë përmes kalimeve ilegale.

Ai fillimisht ka udhëtuar drejt Suedisë dhe më pas Rusisë, ku ka kërkuar azil politik. Koçan akuzohet se me kompaninë e tij “Transmet” ka dëmtuar shtetin me 17 milionë euro, duke përfituar tenderë shtetëror me dokumente falso.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme