Policia nuk kursen as Ambasadorët, gjoba për parkim të gabuar

Të shkelësh rregullat e qarkullimit rrugor është e ndëshkueshme edhe nëse je me statusin e diplomatit.

Policia e Tiranës ka gjetur në shkelje dy automjete me targa diplomatike të parkuara në kundërshtim me Kodin Rrugor në zonën pranë Ambasadës Italiane, raporton TopChannel.

Bëhet fjalë për dy mjete, njëra makinë me të cilën udhëton ambasadori çek dhe një tjetër me të cilën udhëton ambasadori sllovak, që të dyja të parkuara pas njëra-tjetrës në një zonë ku ndalohet parkimi.

Ndaj dy mjeteve është marrë masa e gjobës.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme