Portugalia siguron kualifikimin tutje, fiton ndaj Uruguait

Portugalia fiton ndaj Uruguait dhe e siguron kualifikimin tutje.

Portugalia ka shënuar fitoren e dytë në Botëror, duke u kualifikuar në 1/8 e finales.

Portugezët triumfuan ndaj Uruguait me rezultat të pastër 2:0, shkruan Gazeta Express.

Pjesa e parë nuk dha asgjë, teksa dy golat e fitores së Portugalisë u shënuan në pjesën e dytë dhe nga i njëjti lojtar.

Ishte minuta e 54-të, kur Bruno Fernandes krosoi bukur në zonë për Ronaldon, i cili kërceu por nuk arriti ta devijonte topin, por që e hutoi portierin.
Kësisoj, goli iu regjistrua Bruno Fernandesit.

Në minutat shtesë të ndeshjes, Bruno Fernandes shënoi nga penalltia, pasi Ronaldo paraprakisht u largua nga loja.

Kjo fitore e dërgon tutje Portugalinë, që i bashkohet Francës dhe Brazilit, si tri ekipet e kualifikuara.

Portugalia gjendet e para në grupin H me gjashtë pikë dhe prin e vetme.

Uruguai gjendet i fundit aktualisht me vetëm një pikë dhe do ta kërkojë kualifikimin tutje në ndeshjen direkte që e ka me Ganën.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme