Presidenti paralajmëron vizitë të Papa Françeskut në Kosovë

Thaçi e ka takuar Françeskun dje gjatë ceremonisë së shenjtërimit të Nënës Terezë.

Në vazhdim postimi i plotë i presidentit Thaçi përmes Facebookut:

Dje pata audiencë private me Papa Françeskun, me të cilin përsëri reflektuam për rolin e Kosovës për paqe në Ballkan dhe rolin e Shën Terezës për paqe në botë. Ati i Shenjtë më njoftoi edhe për planet e tij për të vizituar Kosovën dhe për njohjen e realitetit në Ballkan.

Si president i vendit dhe i popullit të Shën Terezës, ndjehem pafundësisht krenar, thekson presidenti Thaçi në postimin e tij.

Në këtë postim nuk thuhet se kur mund të ndodhë kjo vizitë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme