Protesta e opozitës, këshilltari i Metës zbulon qëllimin e vërtetë të Bashës

Analisti Lorenc Vangjeli i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka komentuar fatin e zgjedhjeve të qershorit dhe krizën politike në të cilën ndodhet vendi.

Këshilltari i Ilir Metës është shprehur se nëse LSI, nuk hyn në zgjedhje më PS, atëherë rriten shanset që Basha të futet në zgjedhje.

Sipas Vangjelit, gjithë përpjekja e opozitës ishte që të ndante PS dhe LSI.

“Kjo është një manovër aritmetike. E majta e bashkuar është në shumicë në Shqipëri.

Përjashto ’92 të gjitha rezultatet tregojnë se e majta është në shumicë. Gjthë përpjekja e opozitës ishte në këtë gjë, o i ndante këta të dy, i shikonte këta të dy si një shqiponjë.

Po të ishte bërë kjo gjë, që Rama dhe Meta të ishin në sherr me njëri-tjetrin, Basha kishte më shumë shanse të hynte në zgjedhje”,- tha Vangjeli. /albeu.com/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme