Rasti i dytë në Berat, mbetet fëmija i bllokuar brenda në banesë. Prindërit harruar çelësat brenda kur dolën të bënin Pazar. Ndërhyn zjarrfikësja…

Një fëmijë 7 vjeçar ka mbetur i vetëm në shtëpi pasi prindërit e tij dolën për të bërë pazare, por harruar çelësat brenda në banesë.


Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme në lagjen “30 vjetori” në Berat, duke lënë në gjumë fëmijën të mitur.

Pasi janë drejtuar në banesë, prindërit kanë konstatuar se kanë harruar çelësat e derës së blinduar brenda në  shtëpi.

Nga ana e tyre është telefonuar shërbimi zjarrfikës, e në banesë mbërritën 6 efektivë dhe një mjet autoshkallë.

Ata kanë hyrë në banesë nga ballkoni i katërt, duke përdorur shkallët.

Kujtojmë se ky është rasti i dytë brenda 10 ditësh, që dy fëmijë mbesin të bllokuar në banesë nga pakujdesia e prindërve dhe shpëtohen nga zjarrfikësit përmes hyrjes nga ballkoni

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme