“Revolucioni Laraman” rikthen protestat sot

Sakte.net / e Hënë 26 Shtator 2016 / 11:19

Nga sot nëpër rrugët e Shkupit rikthehen sërish protestat e “Revolucionit të Larmë” në përkrahje të Prokurorisë Speciale Publike dhe kryeprokurores Katica Janeva.

Protesta do të nisë nga ora 17:00 para ndërtesës së Kuvendit pasi, sipas tyre, pushteti përsëri ka filluar me sulmet kundër Prokurorisë Speciale, shkruan Portalb.

Një arsye tjetër sipas tyre është se gjykatësit e afërt me pushtetin vazhdojnë t’i refuzojnë kërkesat për paraburgim. Gjithashtu, Revolucioni kërkon nga Gjykata Kushtetuese të prononcohet për statusin ligjor të PSP-së.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme