Rezultatet përfundimtare në Tearcë, sa vota kanë fituar LSDM dhe sa VMRO?

Rivotim në Tearcë përfundoi, ka qenë vendimtarë për rezultatin përfundimtarë të zgjedhjeve, numrit të mandateve, por ndoshta edhe për formimin e Qeverisë së ardhshme. Të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 404 qytetarë. LSDM nuk ka arritur të marrë edhe një mandat.

Jozyrtarisht:
107 VMRO
297 LSDM

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme