Samsung lanson dy telefona, por asnjëri nuk është Galaxy S8!

Samsung ka sjellur dy telefona të ri për 2017, por asnjëri prej tyre nuk është Galaxy S8. Galaxy A5 dhe A3 janë lansuar nga Samsung si telefona mesatar, që janë më pak të kushtueshëm se telefonat premium të kompanisë.

Galaxy A5 2017 vjen me ekran Full HD të madhësisë 5.2 inç, procesorin prej 1.9GHz, RAM memorien prej 3GB dhe dy kamera në të dyja anët me 16MP. Pajisja ka poashtu edhe hapësirën ruajtëse prej 32GB dhe baterinë e kapacitetit 3,000 mAh.

Galaxy A3 2017 është një telefon më i vogël me ekran 4.7 inç Super AMOLED të rezolucionit 720p, RAM memorie prej 2GB dhe procesorin 1.6 GHz.

Hapësira ruajtëse është e limituar në vetëm 16GB mirëpo të dyja modelet e telefonave të rinjë vijnë me kartelën microSD që mund të zgjeroj hapësirën deri në 256GB.

Galaxy A3 poashtu ka baterinë e kapacitetit prej 2,350 mAh dhe portin USB-C. Sa i përket fotografisë, A3 mund të shkrep foto në 13MP me kamerën e pasme dhe në 8MP me kamerën frontale.

Telefonat do të mund të blihen në dyqanet e Samsung në Britani pas 20 janarit. Në ndërkohë, ende nuk dihet kur telefonat e rinjë do të lansohen në SHBA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme