Sela: Po të isha vra unë do të niste luftë në Maqedoni (Video)

Ziadin Sela në emisionin Jeta në Kosovë në RTK ka folur për ngjarjet në Kuvend duke treguar edhe për skenarin e protestuesve të dhunshëm për të destabilizuar vendin me vrasjen e tij.

”Më kujtohet kur turma u drejtua kah unë dhe unë eca vetë drejtë turmës. Më tutje nuk mbaj mend çka ka ndodhë. Këtë mund ta spjegoj me momentin ”dominanta” që njihet në mjekësi. Siç duket veproi ky fenomen fiziologjik që e ka çdo njeri dhe kam shkuar, kam ecë drejtë turmës dhe unë sot jam gjallë. Unë e di se miqtë e mi nuk kanë pasur mundësi që atë ditë të futen në Parlament. Ka pasur plotë shqiptarë që atë ditë kanë qenë rretherrotull Parlamentit. Nëse do të humbja jetën unë, të jeni të sigurtë se sot në Maqedoni do të kishte luftë. Qëllimi ka qenë që unë të humb jetën dhe të shpallet gjendje e jashtëzakonshme që partia që ishtë në pushtet të realizojë qëllimet e veta politike.” tha Sela në emisionin Jeta në Kosovë, transmeton Telegrafi.

Sela ka treguar edhe për Abdylfetah Alimin, sigurim i Kuvendit të Maqedonisë që shpëtoi jetën e tij, duke e fshehur nga protestuesit e dhunshëm më 27 prill.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme