Haradinaj: Kërkojmë kufi dhe ushtri si i ka hije

Ramush Haradinaj sot ka qëndruar në një vizitë në Mitrovicë.

Ai atje është takuar me qytetarë, prej nga i ka bërë thirrje BE-së që të mos përdor standarde të dyfishta me rastin e Kosovës, transmeton lajmi.net

“Kërkojmë kufi dhe ushtri si i ka hije. Ne jemi këtu për të qenë partnerë, jemi këtu të punojmë bashkë me fqinjtë tanë, jemi këtu jo për t’u bërë lypsarë, por që të jetojmë në standarde dhe vlera të BE-së. Kërkojmë prej tyre që të mos përdorin standarde të dyfishta”, ka shkruar Haradinaj në facebook.

“Ky vend këtu, kjo që shohim me veri, është standard i dyfishtë. Unë po kërkoj që kontrabandën ta zëvendësojmë me tregtinë e lirë dhe të ligjshme. Për këtë kërkojmë kufi si i ka hije, për këtë kërkojmë ushtri si i ka hije, jo vetëm për shqiptarët por edhe për serbët e veriut. Sepse janë njerëz të këtij vendi dhe janë njerëz në shtëpitë e tyre, në tokën e vet”, ka thënë ai.

“Dhe ne jemi që ata të ndjehen zot shpije në shtëpitë e veta, në tokën e vet, por jo ta lëmë në pasiguri”, përfundoi kandidati i koalicionit PDK-AAK-Nisma për kryeministër. /Lajmi.net/

Image may contain: 3 people, crowd, tree, sky and outdoor

Image may contain: 2 people, people on stage, crowd, beard and outdoor

Image may contain: 17 people, crowd and outdoor

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme