Selmanaj: Thaçi do të jetë i pari që do ta marrë Gjykata Speciale (Video)

Driton Selmanaj, njohës i çështjeve politike, në emisionin Komiteti, ka folur për kohën kur, sipas tij, Gjykata Speciale do të ngreh aktakuzat e para dhe personat e parë që do të merren nga kjo gjykatë.

 

Ai ka thënë se Gjykata Speciale nuk ka asnjë arsnjë arsye që të pres deri në fund të vitit për të filluar punën e saj, pasi gjykatësit veçse janë caktuar.

Selmanaj ka përmendur emrat që, sipas tij, do të jenë në listën e gjykuarve, duke thënë se Presidenti Hashim Thaçi, do të jetë njëri nga të parët.

Madje, sipas analistit, njëra ndër arsyet e themelimit të Speciales është vetë Presidenti Thaçi.

Ndiqeni videon e mëposhtme:

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme