Serbët ftojnë të gjithë të lindurit në Kosovë të vijnë të votojnë

Mediat raportojnë se një ditë para zgjedhjeve veriu i Kosovës është stolisur me flamuj serbë dhe rus.

Në ndërkohë, në veri të Mitrovicës, Zubin Potok, Leposaviq dhe në Zveçan për t’i monitoruar zgjedhjet janë të gatshëm rreth 100 efektivë policorë.

Mediat gjitahshti raportojnë se serbët e lindur në Kosovë, por që jetojnë në Serbi, janë ftuar për të votuar në zgjedhjet e nesërme edhe pse nuk kanë dokumentacion për ta dëshmuar nënshtetësinë e Kosovës.

E tërë ljo bie ndesh me vendimin e Komisionit Zgjedhor të Kosovës që nuk do t’i lejojë të votohet pa dokumentet e Kosovës.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme