Shembet tavani i shkollës në Tetovë, nxënësit protestë para komunës (FOTO)

Nxënësit e shkollës fillore “Liria” në Tetovë kanë përjetuar tmerrë të vërtetë pasi që thonë se është shembur tavani i shkollës së tyre. Kjo ka bërë që të rrjedhë uji dhe të mbushë klasat, nga reshjet e fundit të shiut.

Nxënësit e kësaj shkolle i kanë dërguar fotografi agjencisë së lajmeve INA nga protesta, ku ata kanë shprehur ndaj kryetares së komunës, Teuta Arifi.

“Po rrjedh çatia, nuk ka kushte për mësim, plotësoni kushtet”, janë thirrjet e nxënësve para komunës, të cilët kanë gjuajtur edhe me vezë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme