Shkarkohet drejtori i Policisë së Burgjeve të Shqipërisë

Një tjetër drejtues i lartë i Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve të Shqipërisë është shkarkuar pas valës së largimeve në këtë institucion në muajt e fundit.

Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili, ka firmosur dje shkarkimin nga detyra të Petrit Koshaj, me detyrë Drejtor i Policisë së Burgjeve në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve.

Mësohet se motivacioni i shkarkimit ka qenë për shkelje të rënda dhe se shkarkimi është përgatitur disa ditë më parë pas disa kontrolleve të ushtruara.

Koshaj u prezantua më 17 dhjetor 2015 nga Ministri i Drejtësisë i atëhershëm Ylli Manjani dhe Artur Zoto.

Petrit Koshaj ka kryer Shkollën e Mesme Ushtarake “Skënderbej” dhe më pas, ka studiuar pranë Akademisë Ushtarake, dega Zbulim.

Është trajnuar në fushën e policisë, si për luftën kundër terrorizmit në USA dhe në Rumani, për shërbimet e policisë dhe VIP Protection në Izrael dhe Angli etj.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme