Shtohen përkrahësit e Ben Blushit, ja shkrimtari i njohur që i bashkohet partisë më të re

Partise se re te Ben Blushit, që tashmë ka dhënë dorëheqjen nga Partia Socialiste i jane bashkuar emrat e pare. pervec deputetes  Mimoza Hafizi qe u alrgua nga PS, partise iu bashkua edhe tenori Agim Hushi.
Por Partise se re te Blushit qe do te mbaje emrin “LISTA”, i eshte abshkaur edhe shkrimtari Xhevair Spahiu.
Nismëtarët e kësaj partie kanë zhvilluar një takim të zgjeruar dje pasdite me pjesëmarrjen e grupit organizator dhe mbështetësve të tyre. Në një takim thuajse sekret te Muzeu, 200 anëtarë kanë prezantuar statutin dhe programin e partisë ‘’Lista’’.
Partia do zyrtarizohet në 10 nëntor .
‘’LISTA’’ do të jetë parti e qendrës, duke mos ndjekur asnjë ideologji, përveç interesit public. Të zgjedhurit në parti nuk do të kenë mundësi të mbajnë më shumë se 2 mandate.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme