Surroi: Beogradi po hakmerret ndaj Haradinajt sepse e pengoi ndarjen e Dukagjinit

Shkrimtari e publicisti Veton Surroi sot në Facebook ka reaguar ndaj shtyrjes së vendimit për Ramush Haradinajn i cili, me fletë arrest të Serbisë po mbahet i ndaluar në Francë nga 4 janari. Surroi këtë ndalim e ka quajtur hakmarrje  të Serbisë për shkak se Ramush Haradinaj dhe njësitë e tij penguan ndarjen e Pejës, Istogut dhe Deçanit sipas planit të aplikuar në Mitrovicë.

Ky është postimi i Surroit:

Në fund të luftës, më 1999, Ramush Haradinaj me njësitet e tij penguan ndarjen e Pejës, Istogut dhe Deçanit sipas planit të aplikuar në Mitrovicë. Më 2017 ai ende përballet me hakmarrjen politike të Beogradit për këtë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme