“Tesla” e paraqet tjegullën e parë solare (Video)

Tesla e ka prezantuar për herë të parë të ashtëtuajturen “tjegulla solare”. Prezantimi i kësaj teknologjie u bë në Los Angeles dhe vjen në një moment kur kompania “rivale” e cila drejtohet nga një kushëri i Elon Musk, por vuan në këtë sektor.

Elon Musk dhe kompania e tij Tesla kohët e fundit kanë bërë përpjekje intensive për blerjen e kësaj kompanie.

Tesla do të ofrojë së bashku me tjegullën solare një bateri të modelit Powerwall 2 e cila kushton 5,500 dollar.

Ndërkaq marrëveshja e tentuar prej kohësh me Solar City pritet ti ksuhtojë kompanisë 2.6 miliard dollar dhe do të jetë data 17 Nëntor ku aksionet do të votojnë blerjen ose jo të kompanisë.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme