Thaçi e Mustafa nuk ishin te vetmit qe morën kungimin ne Vatikan…

Një pjesëmarrës në ceremoninë e shenjtërimit të Nënës Terezë pohoi se ritualin e kungimit e kanë bërë edhe dy zyrtarë të tjerë të delegacionit kosovarë.

Ata janë: blerim Latifi e Driton Lajçi, këshilltar të Kryeparlamentarit Veseli.

Ndërkohë, derisa po celebrohej mesha për shenjtërimin e Nënës Terezë në Vatikan, presidenti i vendit Hashim Thaçi dhe kryeministri Isa Mustafa kanë shkuar vullnetarisht për të marrë kungimin, rit ky ndër më kryesorët në kremtimin e meshës për besimtarët katolikë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme