Tmerr në Vlorë, babai akuzohet se përdhunoi bijën 17 vjeçe dhe e la shtatzënë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë, ku vetëm një ditë më parë një 17 vjeçare ka denoncuar të atin 41 vjeç se ka abuzuar seksualisht me të para disa muajsh.

Policia sot ka shpallur në kërkim  shpallet në kërkim V.Ç., 41 vjeç, banues në Vlorë, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me persona në gjini ose nën kujdestari”.

Denoncimi është bërë dje nga vajza me iniciale Xh.Ç., 17 vjeçe, ndërkohë që e ëma ka rrëfyer për mediat se pas bërjes së testit vajza ka rezultuar se ka mbetur shtatëzënë. “Prej disa muajsh vajza nuk  ndihej mirë. Pas vizitës në spital rezulti se ishte shtatëzënë. Mjekët thanë se fetusi ishte me deformime dhe vajza është detyruar të abortojë në javën e 21 të shtatëzanisë”, ka thënë e ëma e  17- vjeçares.