Trump thotë se ka një vendim për klimën

Presidenti i SHBA’ve, Donald Trump ka paralajmëruar me anë të një konference për shtyp se a shumë shpejt do të dal me një vendim të tij për klimën

 

Këto deklarata të Trump vinë pas atyre që ai kishte bërë se mund të tërheqet nga marrëveshja e Parisit për mbrojtjen e ndryshimeve të klimës në tokë.

Trump ka thënë se vendimi për këtë do të merret se shpejti derisa gazetarët e pyetën atë gjatë një konference për gazetarë.

Presidenti tha se në lidhje me këtë rast ka marrë opinione të shumta të shkencëtarëve, pro dhe contra, por pavarësisht insistimit të gazetarëve ai nuk e tregoi vendimin e tij në lidhje me këtë gjë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme