Turqia dikur e duartrokiste atentatorin e Erdoganit! (Foto)

Njëri prej ushtarëve që morri pjesë në atentatit e drejtpërdrejtë ndaj presidentit të Turqisë, Rexhep Tajip Erdoan derisa ai bashkë me familjen ndodhej në Mugla që ndodhet në rrethinë të Marmarisit, ishte edhe lejtnant Ali Saribeyer. Ushtaraku ka një të kaluar sportive dhe ishte në mesin e atletëve që e përfaqësonin kombëtaren e Turqisë, raporton portali Sakte.net
Lejtnanti i parë, A Ali Sarıbeyler, kishte qenë pjesëmarrës në garat e mbajtura në vitin 2011 në Rio ku morën pjesë 19 shtete me nga 100 atletë në Garat Botërore Ushtarake. Ai ishte shpërblyer me medalje dhe ishte pritur me duartrokitje si hero në Turqi./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme