Volkswagen nuk do të prodhoj më modelin ikonë (FOTO)

Në Geneva Motor Show, Volkswagen konfirmoi se ky model nuk do të ketë më pasardhës.

Drejtori i zyrës për Hulumtim dhe Zhvillim të Volkswagen, Frank Welsch ka konfirmuar se modeli i famshëm Volkswagen Beetle nuk do të ketë më pasardhës, transmeton Express. Këtë deklaratë Welsch e bëri në panairin e automobilizmit Geneva Motor Show.

Sipas tij, ky model do të zëvendësohet me mikrobusin elektrik I.D. Buzz.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme