Vuçiq: Dua të kemi marrëdhënie të mira me shqiptarët

Sakte.net  /  E enjte, 13 Tetor 2016  –  11:15

“Nuk më vjen turp të them se që dua të kemi marrëdhënie të mira me shqiptarët, boshnjakët e kroatët sepse shoh potencial të madh.

Ne kemi parë rritje të madhe të shteteve tona së fundmi. Ne kemi potencial të madh dhe mund t’ia dalim vetëm së bashku. Sepse nëse punojmë kundër njëri tjetrit atëherë nuk kemi asnjë shans”, ka thënë Aleksandër Vuçiq në takimin e sotëm me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, shkruan Tanjug, transmeton zeri.info.

“Me lidhje më të mira politika në të ardhmen nuk ka dyshim se do të afrohemi më shumë komunitetit Evropian, çka është synimi i të gjitha shteteve tona në rajon”, ka shtuar Vuçiq, transmeton zeri.info.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme