VV: Fondi Pensional i qytetarëve, jo i Qeverisë

Sakte.net / E hënë, 17 Tetor 2016  

Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje po mban dëgjim publik për të diskutuar për ndryshimin e Projektligjit për Fondet Pensionale.

Deputeti Besnik Bislimi tha se Qeveria nuk ka mbajtur dëgjim publik me qytetarë për këtë projektligj ku sipas tij Qeveria dëshiron që me anë të ligjit t’i përdorë mjetet e Fondit Pensional.

Në këtë dëgjim publik ka folur edhe nënkryetari i komunës së Prishtinës Dardan Sejdiu, sipas të cilit në asnjë formë dhe mënyrë mjetet e Fondit Pensional nuk janë të Qeverisë./arbresh.info.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme