Archive

Mustafa për vizat: Moment historik

5 vjet më parë

Kryeministri Isa Mustafa thotë se tani qytetarët e Kosovës janë të barabartë me qytetarët e tjerë të BE’së. Pas rekomandimit të Komisionit Europian që qytetarëve

Mos u ankoni se keni kolegë të këqij nëse nuk ju kanë bërë diçka të tillë (Video)

5 vjet më parë

Punëtori i një fabrike në Birmingham të Anglisë, ka qenë i gëzuar që e ka kryer orarin e punës dhe do të shkojë të pushojë

Ambasadori Delawie: Urime Kosovë, Amerika feston me ju

5 vjet më parë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie i ka uruar qytetarët e Kosovës për vendimin që të martën mori Komisioni i Bashkimit Europian:

E thotë Komisioni Evropian: Liberalizimi i pashmangshëm, Kosova ka plotësuar kushtet

5 vjet më parë

Kosova përfundimisht ka plotësuar të gjitha rekomandimet që Komisioni Evropian i kishte parashtruar në mënyrë që të fitojë liberalizimin e vizave. Kështu ka thënë zyrtarja

Këto ishin lidhjet e Dino Asanajt me Azem Sylën!

5 vjet më parë

Me anë të fuqisë, ryshfetit e kërcënimeve, grupi kishte arritur që t’i merrte dokumentet origjinale të tokave në Gjykatë dhe institucione tjera relevante dhe në

Atifete Jahjaga ishte në aeroplanin që doli nga pista në Aeroportin e Prishtinës

5 vjet më parë

Aeroplani me të cilin do të udhëtonte ish presidentja e Kosovës, Atifete Jahajaga për në një konferencë në Aman të Jordanisë ka dalur nga pista

Aurela Gaçe sjell këngën më të re “Nënë e imja nënë” (Video)

5 vjet më parë

Këngëtarja e famshme shqiptare Aurela Gaçe ka publikuar projektin e saj më të ri me titull “Nënë e imja nënë”. Kënga e re e Gaçes

Marsh protestues kundër shkeljes të të drejtave të punëtorëve

5 vjet më parë

“Ku është siguria në punë”, “Ligji i punës në letër, ligji i shefit në vepër”, “mbijetesa ime profiti i tyre” ishin disa nga mesazhet që

De Biazi: Shqipëria, “Hirushja” e Europianit

5 vjet më parë

Shtypi i huaj vazhdon të flasë me superlativa dhe me vlerësime për kombëtaren shqiptare të futbollit. Pas kualifikimit në Europianin e Francës, kuqezinjtë e De