Archive

Majlinda synon “hat-trickun” edhe në botëror

4 vjet më parë

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës në xhudo, Driton Kuka pret të kthehet me së paku një medalje të fituar nga kampionati botëror i xhudos, që

Atentati në Vlorë, ja kush është viktima 37-vjeçar me disa emra

4 vjet më parë

Policia e Vlorës po vijon kërkimet për identifikimin dhe kapjen e autorit të vrasjes së 37-vjeçarit mbrëmjen e djeshme në Lungomare në qytetin bregdetar. Ora News ka

Ndërhynë Edi Rama, lajm i madh për Ballistin

4 vjet më parë

Prej disa ditësh, mbështetësit e Ismail ‘Ballist” Morinës, tifozit që ngriti flamurin Autochtonus në stadiumin e Beogradit gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, kanë qenë në ankth për

525 vjet nga spastrimi fetar në Spanjë

4 vjet më parë

Në Spanjë më 31 korrik 1492, hyri në fuqi Dekreti Alhambra për dëbimin e hebrenjve. Dekreti u shfuqizua zyrtarisht më 16 dhjetor 1968 nga Këshilli

Apple po investon rreth 3 miliardë dollarë në LG

4 vjet më parë

Një raporti i ri nga Korenë e Jugut ka treguar se Apple po investon rreth 2.7 miliardë dollarë në LG Display Qëllimi është që të

Mourinho tallet me flokët e Contes

4 vjet më parë

Jose Mourinho është tallur shumë keq me Antonio Conten. Pas paralajmërimit të italianit që lojtarët e Chelseat të mos e kenë një fund-sezon të tillë

Daçiq: Marrëveshja në mes shqiptarëve dhe serbëve, vetëm më krijimin komunave serbe në Kosovë

4 vjet më parë

Zëvendëskryeministri i parë serb, Ivica Daçiq ka thënë se dialogu me Kosovën me presidentin serb Aleksandar Vuçiq është edhe njëherë kontroll i opsionit ‘Demarkacioni’ për

Nitaj: As Mustafa, as Kurti s’kanë të drejtë të flasin për ndryshim

4 vjet më parë

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj, u është kundërpërgjigjur kundërshtarëve politikë dhe skeptikëve, të cilët mendojnë se Qeveria Haradinaj

Kosova rrezikon humbjen e 75 milionë eurove

4 vjet më parë

Përfaqësuesi rezident i FMN-së në Kosovë, Ruud Vermeulen, fletë për gazetën ‘Zëri’ për skadimin e programit këtë të premte, me ç’rast konfirmon se nuk do

Gjermani: Policia e ka përjashtuar motivin terrorist në Konstanc

4 vjet më parë

Policia e Gjermanisë thotë se dy vetë janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë të shtënave në një disko klub në qytetin jugor,

1 3 4 5 6 7 163