Archive

Modeli i ri Ford Focus arrin në prill

4 vjet më parë

Ndonëse spekulohet se Focusi i ri do të ketë një premierë botërore në panairin e veturave në Gjenevë në mars, adhuruesit e këtij modeli dhe

Gjakova shënoi 50-vjetorin e Shkollës së Lartë Pedagogjike

4 vjet më parë

Me këtë rast, ministri i Arsimit, Shkencës, dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi kërkoi që të krijohen kushte sa më adekuate për arsim, në mënyrë që të

Papunësia në Gjermani në nivelin rekord të ulët

4 vjet më parë

Këtë muaj shkalla e papunësisë në Gjermani ka tejkaluar pritshmëritë e tregut dhe është zvogëluar për 25 mijë persona, ndërsa mesatarja është ulur në 5.4

Kurti: UÇK është në rrezik nga Gjykata Speciale

4 vjet më parë

Albin Kurti deputet në Kuvendin e Kosovës tha se dhomat e Specializuara nuk patën ardhur në Kuvend për shqyrtim por vetëm për miratim, dhe si

Rama kritikon Kosovën se po largon ekspertët

4 vjet më parë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka kritikuar Kosovën se po i largon ekspertët e fushave të ndryshme, e të cilët, sipas tij, po i ndihmojnë

Veseli në Podujevë: Përmendoret e Zahirit, Hakifit, Edmondit dhe Ilirit bartin mesazh të madh

4 vjet më parë

Kryetari i PDK-së, njëherësh kryetar i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka qëndruar gjatë ditës së sotme në qytetin e Podujevës për të marrë pjesë

Ja kush është politikani shqiptar mes më të kërkuarve në Botë!

4 vjet më parë

Nuk është gjithmonë gjë e mirë të jesh i kërkuar. Në një kohë të dramës së madhe gjeo-politike, revista ‘Time’ ka publikuar një listë të

Plani sekret i CIA-s dhe spiunazhit gjerman për ndarjen e Jugosllavisë dhe trojeve shqiptare që në vitin 1977

4 vjet më parë

Zbulohet dokumenti i fshehtë i CIA-s dhe i shërbimit sekret gjerman, ku flet për rindarjen e tokave të Jugosllavisë dhe trojeve shqiptare në rajon. Dokumenti

Doktorët ortopedë: Kjo substancë shkatërron kockat dhe ju vazhdoni ta pini çdo ditë!

4 vjet më parë

Kockat kryesisht përbëhen nga dy materiale: kolagjeni, një proteinë ​​që siguron një shtresë mbrojtëse të butë, dhe kalciumi një mineral që shton forcën dhe ngurtësinë

Ismaili tha se Xharrën e rrahu burri, ajo shkon në Polici

4 vjet më parë

Debati në distancë i Arbana Xharrës dhe Fisnik Ismailit po vazhdon, madje edhe më ashpër pasi ky i fundit tha se Xharrën mund ta ketë

1 2 3 292