Archive

Sevilla huazon Sandro Ramirezin nga Evertoni

4 vjet më parë

Sevilla ka konfirmuar transferimin e Sandro Ramirezit në formë huazimi nga Evertoni deri në fund të këtij sezoni. 22-vjeçari u transferua tek Evertoni nga Malaga

Levante e pret Armando Sadikun me ‘shuplaka’ në qafë

4 vjet më parë

Levante e ka aplikuar traditën edhe për sulmuesin shqiptar Armando Sadiku. Levantes ka një traditë që lojtarët e rinj t’i mirëpres me goditje shuplakash në

Shkatërrohet një bandë në Itali, 25 ishin shqiptarë

4 vjet më parë

Policia italiane ka shkatërruar një bandë shqiptare dhe një marokene, që merreshin me trafik droge dhe shfrytëzim prostitucione. Të paktën 50 persona kanë përfunduar në

A e dini çka po ndodh mes Tunes e Nora Istrefit? (Foto)

4 vjet më parë

Dikur shoqe, e sot kunata. Dikur shiheshin bashkë, e tash jo. Pse? Kësaj pyetje nuk po mund ti jep askush një përgjigje të saktë, pasi

Genc Prelvukaj zbardh detajet e këngës së re “Dimër”

4 vjet më parë

Vitin e nisi duke bashkëpunuar me dy DJ-të, Gagz dhe PM, “Unstoppable”, i cili deri më tani është shikuar mbi 870 mijë herë në YouTube.

Angelina Jolie i kërkon NATO-s të luftojë krimet ndaj femrave në zonat e luftës

4 vjet më parë

Ylli i Hollivudit, Angelina Jolie, njëherësh e dërguar speciale e Kombeve të Bashkuara për refugjatë, ka thënë se shfrytëzimi i dhunimit si “mjet lufte” nuk

Shkaktohet vjedhja më e madhe e kriptovalutave

4 vjet më parë

Një prej uebfaqeve për shkëmbime të valutave digjitale thotë se ka humbur 534 milionë dollarë si pasojë e një sulmi kibernetik në rrjetin e vet.

Prokuroria Speciale në takim me Policinë Financiare në Maqedoni, nuk jepen detaje

4 vjet më parë

Dy prokurorë të PSP-së dhe një hetues, sot kanë qenë në hapësirat e Drejtorisë të Policisë Financiare, ku janë takuar me drejtorin e policisë financiare.

Neymar i shpall luftë Barcelonës

4 vjet më parë

Barcelona dhe Neymar do të përballet me një betejë ligjore, pasi ylli brazilian është duke kërkuar që ish-skuadra e tij t’ia paguajë pjesën e dytë

Llatasi do të gjykohet për ndërtimin pa leje

4 vjet më parë

Gjykata Penale e Shkupit ka miratuar në tërësi akuzën për lëndën e speciales “Trevnik”. Në këtë rast akuzohen tre persona, gazetari Dragan Pavlloviq-Llatas, dhe dy