Archive

Aksident në magjistralen Ferizaj-Shkup, raportohet për të lënduar

3 vjet më parë

Në magjistralen Ferizaj-Shkup rreth 5 km afër Hanit të Elezit ka ndodhur një aksident mes dy automjeteve. Sipas raportimeve nga lexuesit nga vendi i ngjarjes,

“Vetura më e mirë në botë” detyron Volvo-n të shtojë prodhimin

3 vjet më parë

Si asnjëherë më parë një fuoristradë e prodhuar nga Volvo është cilësuar si vetura më e mirë e vitit. Kjo është arritur në 2018-ën falë

Zvicra në ‘shok’, Xhaka lëndohet në stërvitje dhe rrezikon Kupën e Botës

3 vjet më parë

Një lajm aspak i mirë për Granit Xhakën dhe Përfaqësuesen e Zvicës. Mesfushori i Arsenalit, ka pësuar një lëndim jo të lehtë në stërvitje me

Licht: Kosova ka shpallur pavarësinë, as nuk mund të imagjinohet të jetë pjesë e Serbisë

3 vjet më parë

Kryetarja e Fondit të Beogradit për politikë Sonja Licht, thotë se për ata që shprehen për “ngrirjen” e problemit të Kosovës, është krejtësisht njëjtë se

Prishet një aparat në QKUK, rreth 2500 pacientë mbesin në listë të pritjes

3 vjet më parë

Ka një javë që aparati i rezonancës magnetike është jashtë funksionit për shkak të defekteve. Derisa janë rreth 2500 pacientë në listat e pritjes për

Labi publikon foto me gruan, duken kaq të dashuruar(FOTO)

3 vjet më parë

Labinot Tahiri ka një kohë të gjatë në skenën shqiptare dhe është ndër këngëtaret më të popullarizuar. Ai së fundi i hyri politikës por prapë

Katër të mitur arrestohen për sulmin në ambulancën e Novakut në Prizren

3 vjet më parë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar katër persona, të gjithë të mitur, për sulmin e djeshëm në dhomën e një shkolle që shërben

Klientelizmi partiak, armik i zhvillimit

3 vjet më parë

1. Zhvillimi i pluralizmit në Kosovë, sidomos prej vitit 2000 e këtej, përveç shumë karakteristikave të tjera, është përcjellë edhe me klientelizëm. I filluar nga

Në Kosovë ka shumë mënyra se si shpërlahen paratë

3 vjet më parë

Kosova ka ambient të përshtatshëm për korrupsion dhe pavarësisht deklaratave të autoriteteve vendore dhe partnerëve ndërkombëtarë, nuk ka pasur ndikim në ulje të korrupsionit, ka

Xiaomi prezanton modelin e ri të smartphone-ve Mi 8

3 vjet më parë

Xiaomi i fundit është një klon i iPhone X me performancë të jashtëzakonshme dhe çmim të volitshëm. Edicioni special ka një mbrapa transparent. Prodhuesi kinez

1 2 3 130