Archive

ZDF: Mafia shqiptare organizata kriminale më e frikshme në botë

1 vit më parë

Televizioni gjerman “ZDF”, në kuadër të dokumentareve për organizatat e fuqishme kriminale, ka bërë një raportim edhe për “Mafian shqiptare”. Analiza e veprimeve të kësaj

“Shpërndani foto vetëm duke menduar”, risia e Facebook i habit të gjithë

1 vit më parë

Gjigandi i rrjeteve sociale Facebook, ka sjellë në treg risinë më të fundit e cila i ka habitur dhe mahnitur të gjithë. Së fundmi Facebook

Vulin: Prishtina ka frikë nga Lista Serbe dhe presidenti Vuçiq

1 vit më parë

Aleksandar Vulin u ka bërë thirrje serbëve në Kosovë që në zgjedhjet e ardhshme të 6 tetorit të votojnë për Listën Serbe. Ministri serb i

Haradinaj përsëri ia krisë këngës, këtë herë argëton mysafirët në një dasëm

1 vit më parë

Me gjithë agjendën e ngjeshur rreth fushatës zgjedhore, kryeministri në largim ka gjete kohë që sonte të jetë pjesëmarrës në një dasmë. Ramush Haradinaj, dukshëm

Vrapi pas “lokomotivës” që s’lëviz

1 vit më parë

Nga drejtimi i “lokomotivës” nuk heqin dorë as ata që i bënë sherrin. Dikush thotë se do ta vërë në lëvizje e dikush tjetër se

Milionat që fitohen nga shkatërrimi i kodrave dhe lumenjve

1 vit më parë

M. Thaçi nuk ka zbritur për të gjuajtur peshq në Kramovik të Komunës së Rahovecit, nëpër të cilin kalon Drini i Bardhë. Po kërkon zhavorr,

Çka thotë njeriu i fotos historike në Prishtinë?

1 vit më parë

Ishte gushti i vitit 1990, kur shqiptarët e mbledhur pranë hotelit Grand në Prishtinë, prisnin me padurim delegacionin gjashtë-anëtarësh amerikan, të kryesuar nga Senatori Bob

Milani në krizë të thellë, trajneri Giampaolo flet për dorëheqje

1 vit më parë

Rosonerët kanë filluar keq sezonin e ri të Series A. Milan ka humbur 4 nga 6 ndeshjet e para në këtë Ligë, për herë të

Tjetër tërmet godet Shqipërinë

1 vit më parë

Nje tjeter lekundje termeti eshte regjistruar pas mesantes se mbremshme. IGJEUM raporton se ka regjistruar nje termet me magnitude 2.7. Per fat goditja nuk ka

I RIU NGA KOSOVA NUK I MBIJETOI AKSIDENTIT TË RËNDË, FJALËT PREKËSE NGA E FEJUARA E TIJ

1 vit më parë

I riu nga Kosova, Egzon Kryeziu, humbi jetën pas një aksidenti të rëndë. Ai ishte i fejuar. Përmes një mesazhi të shkurtër ngushëllimi, në lamtumirën

1 2 3 43