Balliu akuza Ali Ahmetit: Ti që ruan dhitë e Kërçovës, nuk e përcakton dot fatin e shqiptarisë!

Analisti dhe studiesi Fahri Balliu, një njohës i mirë i zhvillimeve politike në Maqedoni ka hedhur akuza të ashpra ndaj elitës politike shqiptare në Maqedoni, duke e cilësuar atë si të shitur dhe pa asnjë vizion kombëtar.

“Ti që ruan  dhitë e Kërçovës nuk e përcakton dot fatin e shqiptarisë” tha Balliu në emisionin Zonë e Debatit në Kosovë duke ju referuar Ali Ahmetit, transmeton portali Drini.

“Unë jam habitur kur i pash fëmijët shqiptarë në Maqedoni sa të frikësuar shikonin policin maqedonas”, tha Balliu.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme