Intervista "Saktë"

Çfarë po ndodh në Gaza?! – Analistja e BBC, Lamis Andoni, tregon për SYRI TV, situatën e rëndë

4 muaj më parë

Intervistë e gazetarit Bledian Koka të SYRI TV me znj. Lamis Andoni, analiste politike për BBC dhe Al Jazera, e cila jeton dhe punon në Bethlehem. Bled Koka:

I ati dhunues i vrau nënën dhe më pas veten, rrëfimi i shqiptares që përjetoi tmerr në SHBA (Video)

4 muaj më parë

Në vitin 2008 një incident i rëndë tronditi qytetin e Detroitit në Miçigan, kur një burrë shqiptar vrau gruan e tij dhe pastaj kreu vetëvrasje.

Lubonja merr shembull Austrinë: Ja pse zgjedhjet duhen ribërë në Shqipëri

5 muaj më parë

Duke komentuar pretendimet e opozitës për masakër elektorale, analisti Fatos Lubonja tha se në këto kushte zgjedhjet duhet të përsëritet, nëse vendi synon të futet

‘Befason’ Maxharraj, publikon emrat – ja autorët e “non-paperit” që tronditi shqiptarët

5 muaj më parë

Tashmë ka një muaj që është bërë zhurmë mediale por edhe politike publikimi i “non-paperit” që flet për ndryshimin e kufijve në Ballkan. Autorësia e

Eksperti gjerman: Akuzat për blerjen e votës janë shumë serioze dhe të bazuara mirë

5 muaj më parë

Tobias Rűttershoff, drejtues i Fondacionit gjerman Konrad Adenauer në Tiranë thotë për DW, se PD, si forca kryesore e opozitës duhet të kontrollojë shumicën socialiste

Alarm për Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin: Kujdes, ja formula e Edi Ramës për ndarjen e Kosovës

5 muaj më parë

Në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, parti fituese doli Partia Socialiste, duke lënë pas Partinë Demokratike. Kështu, Edi Rama do të jetë edhe për

Afrim Gashi: Në politikë jam për shkak të kulturës, ndërsa jeta është ajo midis kopertinave të librit

5 muaj më parë

INTERVISTË ME KRYETARIN E ALTERNATIVËS, Afrim Gashi, dhënë për portalin maqedonas MKD Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, thotë se nga bota e kulturës ka hyrë në botën

Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR, Ambasadorja Urszula Gacek për DW, shqetësues keqpërdorimi i burimeve të administratës

5 muaj më parë

Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR, Ambasadorja Urszula Gacek e quan shqetësues keqpërdorimin e burimeve të administratës për zgjedhjet. Në një intervistë për DW, Gacek thotë

‘Brenda një dite fitoi 13 miliardë dollarë’: Pandemia që pasuroi më të pasurit

6 muaj më parë

Gjatë vitit 2020, teksa globi po tronditej nga COVID-19 dhe bota përjetoi recensionin më të rëndë që nga Lufta e Dytë Botërore, miliarderët panë pasuritë

‘Basha evropian i qetë’/ Flutura Açka: Rama nuk menaxhon dot as gjatësinë e vet

6 muaj më parë

Flutura Açka është shkrimtare, publiciste, botuese dhe një grua që nuk druhet kurrë ta thotë mendimin e saj hapur, cilido qoftë ai. Jo rrallëherë krijon