Fejzi Hajdari: Voto kundër VMRO – BDI që shqiptarët mos ta braktisin Maqedoninë

I pyetur lidhur me pjesëmarrjen në ditën e votimeve dhe shfrytëzimit të drejtës së votës në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen në Maqedoni me 11 dhjetor, botuesi i gazetës Lajm  dhe publicisti Fejzi Hajdari ka deklaruar se vota kundër pushtetit aktual VMRO DPMNE dhe BDI përcakton ardhmërinë e shqiptarëve të Maqedonisë.

“Vota me 11 dhjetor kundër qeverisë BDI VMRO paraqet ndërprerjen e regjimit dhjetëvjeçar antishqiptare i cili gjatë qeverisjes realizoi disa projekte antishqiptare si dhe montoi procese gjyqësore si rasti Monstra,Sopoti, Lagja e Trimave, Brodeci, Radishani, Gjorce… etj. Njëherësh vota kundër kësaj qeverie me 11 dhjetor nënkupton hapjen e perspektives për të gjithë qytetarët, në veçanti për rininë shqiptare e cila gjatë dhjete viteve të fundit në mënyrë masive po e braktis vendin. Në këtë kontekst vota kundër BDI dhe VMRO me 11 dhjetor do të jetë e rëndësisë strategjike për të ardhmen e Maqedonisë, sidomos shqiptarët”, ka deklaruar për portalin Sakte.net, Fejzi Hajdari./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme