Iljasa Salihu: Ata që nuk votojnë e legjitimojnë këtë pushtet dështakësh

Shkrimtari dhe publicisti Iljasa Salihu në një prononcim për portalin Sakte.net ka deklaruar se është e rëndësishme vota me 11 dhjetor. Sipas tij, vetëm ata që nuk duan ndryshime nuk dalin për të votuar.

“Mbledhja e mllefit për partitë që kishin pushtet, por të cilat u dëshmuan si parti dhe njerëz dështak në çdo segment, ka mundësi të shpërthejë në ditën e votimit përmes shfrytëzimit të drejtës për të votuar. Ata që duan ndryshime dhe nuk dalin për të votuar, në të vërtetë dëshmojnë se janë për jondryshueshmëri të gjendjes, ndërsa ata që i votojnë partitë që kishin pushtet, dëshmojnë se janë për trashjen e së keqes. Patjetër t’i japim mundësi për ndryshime opozitës”, ka deklaruar Iljasa Salihu./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme