Google mbyll programin për ofrimin e internetit me dronë

Në vitin 2014 Google ka blerë Titan Aerospace dhe ka punuar për të përdorur dronët për të shpërndarë internet, por tani duket se ky program është ndaluar, transmeton koha.net.

Sipas raportimeve të fundit, programi Google Drone është ndal dhe Google është duke shpërndarë inxhinierët në divizione të tjera të kësaj kompanie.

Kjo kompani ende është duke punuar në programin e saj Project Loon, i cili përdor balonat për të ofruar qasje në internet për vendet e largëta.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme