Ja çfarë marrëveshje kishte Ibrahim Rugova me Ramiz Alinë (VIDEO)

Emisioni Zona Express, ka shfaqur dokumentari “Legjenda e Rugovës”. Në këtë dokumentar politik trajtohet trashëgimia politike dhe filozofike e ish-Presidentit të Kosovës dhe shfrytëzimi i tij nga pasardhësit partiakë.

 

Në këtë dokumentar flitet edhe për një marrëveshje që kishte Presidenti Rugova me Presidentin e fundit komunist shqiptar, Ramiz Alinë.

Çfarë marrëveshje ishte ajo dhe kur u arrit?

Shikojeni videon e mëposhtme.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme