Ja sa vota kanë marrë Jeremiq e Sheshel në presidencialet serbe

Serbët kanë votuar sot për të zgjedhur presidentin e tyre të ri.

 

Pas numërimit të 70 për qind të votave, prin kryeministri aktual, Aleksandar Vuçiq, me 55.20 për qind, i ndjekur nga Sasha Jankoviq, i dyti, me 16.00 për qind.

Mediat serbe shkruajnë se gjasat janë minimale që të ketë rreth të dytë të votimit, dhe se fitorja e Vuçiqit është e sigurt.

Ish-ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiq, dhe ultra nacionalisti Vojisllav Sheshel, kanë dështuar fort, duke marrë vetëm 5.80, përkatësisht 4.40 për qind të votave. /Express/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme