Jevtiq: Raundi i fundit i dialogut i rëndësishëm për paqen në Kosovë

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq  tha sot se takimi i delegacioneve të Beogradit dhe Prishtinës në Bruksel të martën në mbrëmje ishte me rëndësi të madhe për paqen dhe stabilitetin në Kosovë.

Jevtic në një deklaratë për Tanjug, tha se paqja dhe stabiliteti nuk kanë alternativë dhe kjo është arsyeja pse takimi i mbrëmshëm dhe vazhdimi i dialogut në Bruksel ishte me rëndësi të madhe për paqen dhe stabilitetin në Kosovë dhe se takimet në Bruksel nuk ishin të lehtë dhe sigurisht as ky i fundit, transmeton Klan Kosova.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme