Nga depoisti, në sekretar ambasade

Nuk është lajm 1 prilli. Në këtë datë një depoist i Qeverisë ka nisur karrierën diplomatike në një gradë të nivelit të lartë – sekretar i parë, shkruan sot Koha Ditore.

 

Me vendim të ministrit të Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, nga dita e parë e këtij muaji Xhelal Gega është bërë anëtar i Shërbimit të Jashtëm. Ai është dërguar në Ambasadën e Kosovës në Pragë të Çekisë. Vendimi për këtë është marrë të njëjtën ditë kur Gega është graduar si diplomat.

Gega ka qenë militant dhe anëtar i forumeve lokale të Partisë Demokratike, zëvendëskryetar i të cilit subjekt politik është ministri Hoxhaj. Ai është nga Suhareka, po sikurse ministri. Në Ministrinë e Punëve të Jashtme kanë refuzuar të tregojnë nëse gradimi është diktuar nga rrethanat e kësaj afërsie të Gegës me Hoxhajn.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme