Papa Françesku: Të lutemi për Maqedoninë

Kryepeshkopi Papa Françesku, gjatë fjalimit të tij të përjavshëm u është drejtuar dhjetëra mijëra njerëzve në Sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan për situatën në Maqedoni. Françesku ka bërë thirrje për lutje dhe situatën e rëndë politike në Maqedoni pas ngjarjeve të dhunshme në Parlamentin e Maqedonisë javën e kaluar. Ai ka thënë se duhet të gjindet zgjidhje për zhbllokimin e situatës dhe ekonomisë. Po ashtu gjatë fjalimit të tij është lutur për të gjithë vendet që përjetojnë vështirësi, veçanërisht për Maqedoninë.

“Të lutemi për të gjitha shtetet të cilat kalojnë nëpër vështirësi, veçanërisht mendoj për Republikën e Maqedonisë”, ka thënë Papa Françesku.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme