Përfundojn pjesët e para të xhiros së parë në Champions League, këto janë rezultatet

Kanë përfunduar pjesët e para të gjashtë ndeshjeve të javës së parë në Champions League.

Ndeshja kryesore e mbrëmjes, ajo mes PSG-së dhe Juventusit, ka përfunduar me rezultat 2-0 për vendasit, me dy gola të shënuar nga Mbappe.

Kampioni në fuqi, Real Madridi ka shkuar në pushim me rezultat të barabart 0-0 ndaj Celtikut.

Red Bull Salzburg dhe Milan pjesën e parë e mbyllen me rezultat të barabart 1-1.

Manchester City ka shkuar në pushim me epërsi 1-0 ndaj Sevillas me golin e Haaland.

Edhe Shakhtar Donetsk e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi ndaj Leipzigut me rezultat 1-0.

Ndeshja mes Benficas dhe Maccabi Haifa ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0.

Kujtojmë që më herët janë zhvilluar edhe dy ndeshje të tjera ku janë arritur këto rezultate.

Dinamo Zagreb 1-0 Chelsea dhe Borusia Dortmund 3-0 Copenhagen.