Sekuestrohen 156 kg lëndë narkotike në Shkodër

 

Pas informacioneve të marra, Policia  e Shkodrës ka zhvilluar operacionin e radhës të koduar “GREEN HOUSE”.

Si rezultat i këtij operacioni dje janë arrestuar 2 persona.

Në vijim të këtij operacioni dhe gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tyre u gjetën 156 kg kanabis Sativa.

Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” në bashkëpunim parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme