Sondazhi: Ja sa për qind të amerikanëve duan që Trump të bëjë më shumë në Siri

Një sondazh i ri ka gjetur se shumica e amerikanëve, rreth 63 për qind, dëshirojnë që Administrata Trump të bëjë më shumë në Siri.

Sondazhi u mbajt pas sulmit me raketa që Administrata Trump urdhëroi ndaj bazës ajrore të Sirisë, pas dyshimeve për sulm kimik, transmeton Express.

Sondazhi i “Morning Consult/Politico” u publikua dje dhe gjeti se 31 për qind e amerikanëve besojnë se SHBA-ja duket të bëjë shumë më shumë në Siri, ndërsa 32 për qind besojnë se SHBA-ja duhet të bëjë paksa më shumë.

Po ashtu, sondazhi gjeti se 66 për qind të të anketuarve e kanë përkrahur vendimin e Administratës Trump për të kryer sulm me raketa ndaj Sirisë të premten e kaluar.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme