Archive

“Befasia” Trepça ’89 dimëron e para, synim Liga e Kampionëve

4 vjet më parë

Trepça ’89 ka arritur që të dimërojë në pozitën e parë të Vala Superligës së Kosovës në futboll. Trepça ’89 do të dimërojë në vendin

“Snapchat” i rrezikshëm, ja arsyet

4 vjet më parë

Aplikacioni “Snapchat”, përpos kreativitetit, është edhe i rrezikshëm për përdoruesit e tij. “Studimi zbulon se vajzat adoleshente janë ato më të rrezikuarat nga ky aplikacion

Haradinaj reagon ashpër ndaj Xhavit Halitit

4 vjet më parë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj përmes një statusi në “Facebook” ka kritikuar Xhavit Halitin, i cili ishte kryesues i senacës së

Këto foto do të ju bëjnë të qeshni me lot (FOTO)

4 vjet më parë

Këto foto të mbledhura ndër vite janë disa prej fotove më “perverse”.   Një pjesë e tyre janë bërë qëllimisht, ndërsa të tjerat janë thjesht

Kështu u rrëzua aeroplani i Chapecoense (Video 3D)

4 vjet më parë

Ekspertët në Kolumbi rindërtojnë në 3D aksidentin ajror, ku u shua po thuajse e gjithë skuadra braziliane, Chapecoense   Aksidenti tragjik i avionit që transportonte

Video e re: A e paralajmëroi Martin Proutgjeri bombardimin e Lagjes së Trimave (Video)

4 vjet më parë

Një video është publikuar në facebook, përmes së cilës tentohet të bëhet ndërlidhje mes Konfliktit të Kumanovës dhe funksionarëve të lartë të VMRO-së. Video është

EULEX beson se autopsia për rastin Dehari ishte e saktë

4 vjet më parë

EULEX-i e mbështetë Ministrinë e Drejtësisë për rritjen e llogaridhënies dhe transparencës në shërbimet korrektuese. Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimi të Ligjit në Kosovë-

Ibrahim Rexhepi i bashkohet AKR-së

4 vjet më parë

Gazetari shumëvjeqar i ekonomis Ibrahim Rexhepi sot përmes një postimi ne Facebook ka bërë të ditur se i është bashkuar ekipit të presidentit të AKR-së

Aktakuzë për keqpërdorim e 5 milionëve, por vendos për buxhetin e shtetit

4 vjet më parë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Naser Osmani ka një aktakuzë të rëndë, është deputet i LDK’së, por kjo nuk ishte pengese që ai të jetë

Teksti i plotë i Marrëveshjes ndërmjet Ahmet Zogut dhe kryeministrit serb, Nikolla Pashiq

4 vjet më parë

Teksti i plote i Marrëveshjes ndermjet Ahmet Zogut dhe Kryeministrit Serb Nikolla Pashiq (marrëveshje e nënshkruar në vitin 1924 në këmbim të ndihmës që serbët

1 2 3 144